KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14744065
nr 1474 4065
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 34/200, daterad -81. Bildmått: 16,5x20,5, glasskiva, bladets mått: 40x30 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 juni 2022
kl 19:12:27
100 kr
150 kr
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis